Програма – Никулден Уикенд в Бургас. Двудневна автобусна екскурзия с тръгване от Русе, Разград и Шумен

Продължителност: 2 дни / 1 нощ

Вид транспорт: Автобус Автобус

Маршрут: Русе / Разград / Шумен / Бургас

Дати на отпътуване: 05.12.2020



Автобусна програма 2 дни / 1 нощувка

Цена от: 99лв.



Дата Цена Запитване
05.12.2020 - 06.12.2020 от 99 лв. запитване
Още в древността селищата покрай Бургаския залив дълбоко почитали един от най-праведните християнски светци – Николай Чудотворец. Той се възприемал от хората като господар на морето, укротител на бурите и морските стихии. Никулден е обявен за официален празник на Бургас през 1992 г. Години наред бургазлии почитат своя патрон, като спазват древните традиции и създават нова празнична атмосфера. Бургаският Никулден обещава отново да зарадва и зареди с много весело настроение и незабравими емоции всички жители и гости на морския град. Празникът тази година ще покаже за пореден път, че бургазлии носят артистичен и музикален дух. А ние от Лиямар Травел сме Ви подготвили специална изненада - подарък на всички, които ще се запишат на нашата тематична екскурзия.
 
Програма:
Първи ден: Отпътуване с автобус в 07:00 ч. от жп гара Русе за Бургас (преход 246 км). По обед пристигане в хотел Бургас 4* в топ центъра. Настаняване.  
 
Културна програма за 05.12.2020 г.:
от 10:00 до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, Зала  „Христо Фотев“, ет. 0
Изложба „Нептунови сънища“ посветена на Никулден
Автор: Радка Караиванова
 
11.00 часа
Откриване на обновената сграда на
Културен дом на Нефтохимика
 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Каквото направи дядо, все е хубаво” по Андресен
Гостува театър "КРЕДО"
 
18:00 часа
Площад „Тройката“
Концерт на Мери Бойс Бенд
25 години на сцена
 
Втори ден: Закуска.
Културна програма за 06.12.2020 г.:
 
9:00 часа
Храм „Св. Св. Кирил и Методий“
Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас
 
9:30 часа
Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас
 
от 10:00 до 18:00 часа
КЦ „Морско казино“, Зала  „Христо Фотев“, ет. 0
Изложба „Нептунови сънища“ посветена на Никулден
Автор: Радка Караиванова
 
10:30 часа
Площад „Атанас Сиреков“
Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг
 
10:45 часа
Градинката до Часовника - Освещаване на Никулденска обредна трапеза
 
Пунктове за раздаване на рибен курбан за гражданите и гостите на град Бургас
10:45 часа
До Община Бургас,  до Компаса, срещу Дружество на художниците, к-с „Меден Рудник“ до СУ „Петко Росен“ и  Магазия
 
11:00 часа
к-с „Меден Рудник“, тревна площ до СУ „Петко Росен“
Празничен Никулденски концерт
Парк в к-с „Изгрев“
Никулденски концерт
 
11:00 – 14:00 часа
пл. „Тройката“, до Компаса, градинка до Часовника, срещу РБ „П. Яворов“, пред Дружество на художниците
Изпълнения на улични музиканти
 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Каквото направи дядо, все е хубаво” по Андресен
Гостува театър "КРЕДО"
 
11:30 часа
От община Бургас до Моста
Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя
в морето в памет на загиналите моряци и рибари
 
13:00 часа
Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. „Александровска“ 22
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата „Художник на годината“
Обявяване „Бург на годината“
 
13:30 часа
Площад „Атанас Сиреков“                                                                                                          
Златна снимка на именниците
 
16:30 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Големия шаран“ – шегаджийски конкурс
Връчване на наградата – печен шаран
 
17:30 часа
Площад „Тройката“
Празничен Никулденски концерт с участието на Тони Димитрова
Запалване на коледните светлини
Водещи: Гергана Стоянова и Рафи
 
На 6ти декември всички експозиции на Регионален исторически музей ще приемат посетители при вход свободен.
 
Отпътуване около 18:30 ч. (преход 246 км.) и около 23:00 ч. пристигане в гр. Русе.
99 лв. на човек в двойна стая при минимум 40 души;
109 лв. при  минимум 30 души;
119 лв. на човек при минимум 17 души;


С тръгване от Разград и Шумен: Отстъпка от 5 лв.
  • Транспорт с автобус
  • 1 нощувка със закуска в хотел Бургас 4* в централната част на Бургас
  • Медицинска застраховка „Помощ при пътуване“с покритие 2000 евро за лица до 65 г.
  • Екскурзоводско обслужване по време на пътуването  
  • Подарък – изненада от Лиямар Травел
  • Храна и лични разходи
  • Доплащане за мед. застраховка за лица между 66 и 70 г. – 2 лв., между 71 и 75 г. – 4 лв. и между 76 – 80 г. – 8 лв.; над 80 г. – 10 лв.   
Условия на плащане: 50% при резервция, останалата част 10 дни преди отпътуване
Условия на резервация: За резервация са ни необходими трите имена изписани на латиница и кирилица, ЕГН, рождена дата на детето (ако има дете), лична карта номер и валидност, телефон за връзка. След получаване на данните, изпращаме договора за организирано туристическо пътуване и издаваме фактура за плащане на аванса.
ВАЖНО:
1.    Минимален брой туристи: 17 души. При неосъществен минимален брой туристи туроператорът е длъжен да уведоми 7 дни преди започването на изпълнението на туристическия пакет.
2.    Пътуването се осъществява според актуалните медицински изисквания и обстановка в държавата
3.    Пътуването е подходящо за лица с ограничена подвижност.
4.    Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната.
5.    Туроператорът си запазва правото да прави промени по програмата.
6.    Туроператор „Лиямар Травел“е със сключена застраховка "Отговорност на туроператора" N: 00088159/13062010010553/26.05.2020 г. За период 01.06.2020 г - 31.05.2021 г. Издадена от Софийски Корпоративен Център, ЗК“Лев Инс“АД, бул. Цар Борис III 136 В с лимит на отговорност: 25 000 лв. , телефон: 02/ 404 9492; 0800 15 333
 
Туроператор Лиямар Травел ЕООД, удостоверение за регистрация РК-01-8031 (издаден на 04.06.2019 г.), ЕИК 205574816, адрес на управление гр. Русе, ул. Баба Тонка 26 и офис в града на ул. „Петко Д. Петков“23 телефон: 0876797000, email: office@liyamartravel.com

Новини

Абонамент

Запишете се за нашият бюлетин за специални оферти или ни изпратете запитване.